Aanslag Barcelona kost het leven aan Belgische vrouw

Aanslag Barcelona kost het leven aan Belgische vrouw

Minister Reynders maakte op Twitter bekend dat er een Belgisch slachtoffer te betreuren valt bij de aanslag op de Ramblas. Het zou gaan om een Tongerse vrouw, stelt Patrick Dewael, Open Vld-burgemeester van de Limburgse stad. Of er nog meer Belgen bij de doden of gewonden zijn, is nog onbekend.

Deze namiddag reed een witte bestelwagen een halve kilometer over de drukke winkelstraat in het centrum van Barcelona. Daarbij viel minstens 1 dodelijk slachtoffer en raakte een honderdtal mensen gewond.

Nog een verdachte op de vlucht

De Spaanse politie sprak al snel van een terroristische aanslag. De ordediensten arresteerden een persoon, Driss Oukabir. Het zou gaan om een Marokkaan met een verblijfsvergunning en het zou de man zijn die de bestelwagen gehuurd had.

De politie gaat ervan uit dat er nog twee mensen bij de aanslag betrokken waren. Een daarvan werd kort na de aanval doodgeschoten. De derde persoon is momenteel nog op de vlucht. Eerder circuleerden er berichten dat verdachten zich verschansten in een café in de stad, maar dat is ontkracht door de politie.

Meest gelezen
  1. tepelthumb

    Influencer reageert briljant op kritiek dat «haar tepels door haar T-shirt te zien zijn» (video)

  2. juttathumb

    Schaatsster Jutta Leerdam verbaast volgers met «te kleine» bikini: «Dit ziet er niet uit!» (foto)

  3. adriaanthumb

    Ex van Adriaan Van den Hoof reageert op zijn excuses: «Ik ben geschrokken»

  4. jonathan-j-castellon-be8AmxavYp8-unsplash (2)

    Dit is de beste dag van de week voor een geslaagde date

  5. brucewillis

    Echtgenote Bruce Willis viert zijn 68ste verjaardag met emotioneel filmpje: «Hij is zo geliefd»