Dit zijn de genomineerden voor de Oscars

Dit zijn de genomineerden voor de Oscars
Foto AFP

Het was vandaag een spannende dag voor Hollywood. De genomineerden voor de 90ste Academy Awards zijn immers bekendgemaakt. ‘The Shape of Water’ is met dertien nominaties de grote favoriet voor de Oscars. 

‘The Shape of Water’ van Guillermo del Toro maakt kans op een Oscarbeeldje in kleine categorieën als beste kostuums en geluidmontage. Maar daarnaast pronkt de prent ook in categorieën als beste film, beste regisseur en beste actrice (Sally Hawkins).



Met dertien nominaties komt ‘The Shape of Water’ net tekort voor een record: ‘La La Land’, ‘Titanic’ en ‘All About Eve’ werden eerder al veertien keer genomineerd. Andere grote slokoppen van deze editie zijn ‘Lady Bird’, ‘Darkest Hour’, ‘Three Billboards outside Ebbing, Missouri’ en ‘Dunkirk’.

Belgisch kantje

In de categorie beste niet-Engelstalige film maakt de Russische film ‘Loveless’ kans op een felbegeerd beeldje. Aan die prent zit een Belgisch kantje, want het is mee geproduceerd door Les Films Du Fleuve van de broers Dardenne.

De 90ste Oscars worden op 4 maart uitgereikt in Hollywood, en live uitgezonden op ABC. Net als vorig jaar neemt talkshowhost en comedian Jimmy Kimmel de presentatie voor zijn rekening.

Overzicht

Best Picture

  • Call Me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Directing

  • Christopher Nolan (Dunkirk)
  • Jordan Peele (Get Out)
  • Greta Gerwig (Ladybird)
  • Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)
  • Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Leading Actress

  • Sally Hawkins
  • Frances McDormand
  • Margot Robbie
  • Saoirse Ronan
  • Meryl Streep

Leading Actor

  • Timothée Chalamet
  • Daniel Day-Lewis
  • Daniel Kaluuya
  • Gary Oldman
  • Denzel Washington

Animated Feature Film

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

Supporting Actress

  • Mary J Blige
  • Allison Janney
  • Lesley Manville
  • Laurie Metcalf
  • Octavia Spencer

Supporting Actor

  • Willem DaFoe
  • Woody Harrelson
  • Richard Jenkins
  • Christopher Plummer
  • Sam Rockwell

Foreign Language Film

  • A Fantastic Woman
  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square

Original Song

  • “Mighty River” (Mudbound)
  • “Mystery of Love” (Call Me By Your Name)
  • “Remember Me” (Coco)
  • “Stand up for Something” (Marshall)
  • “This is Me” (The Greatest Showman)

Documentary Short

  • Edith+Eddie
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

Documentary Feature

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Man in Aleppo
  • Strong Island

Adapted Screenplay

  • Call Me By Your Name
  • The Disaster Artist
  • Logan
  • Molly’s Game
  • Mudbound

Original Screenplay

  • The Big Sick
  • Get Out
  • Lady Bird
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Achievement in Production Design: 

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

Achievement in Cinematography 

  • Blade Runner 2014
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Mudbound
  • The Shape of Water

Achievement in Costume Design

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul

Achievement in Sound 

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2019
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

Achievement in Sound Mixing 

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2019
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

Best Animated Short Film

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

Best Live Action Short Film 

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmet
  • Silent Child
  • Watu Wote:All of Us

Original Score 

  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Achievement in Visual Effects 

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Star Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

Achievement in Film Editing 

  • Baby Driver
  • Dunkirk
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Achievement in Makeup & Hairstyling 

  • Darkest Hour
  • Victoria & Abdul
  • Wonder